Na skútru po Národním parku Šumava

Správa NP a CHKO Šumava vylepšila nabídku turistického vyžití na území Národního parku Šumava také pro turisty na vozíku. V rámci programu Na skútru po Šumavě nabízí výlety pro návštěvníky s pohybovým handicapem. Zájemci se mohou registrovat na portálu www.npsumava.cz.

Pro návštěvníky na vozíku a držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P jsou nabízeny výlety s doprovodem na skútru. Volné kapacity mohou zaplnit také senioři starší 65 let. První termín výletu je 4. června na Stožci, respektive 5. června na Rokytě. Pro letošní rok jsou připravené čtyři různé trasy. „Pojedeme z Rokyty na Šumavské pláně, údolím Roklanského potoka nebo podél 200 let starého Vchynicko – Tetovského kanálu k Hauswaldské kapli a ze Stožce si vyjedeme přes Stožecká luka a osadu Dobrá k Vltavskému luhu nebo k historickému Schwarzenberskému kanálu a revitalizovanému korytu potoka Hučina,“ popisuje Lenka Dvořáková, ze Správy NP a CHKO Šumava, která má program na starosti. Zájemce o výlet průvodce nejprve proškolí v ovládání skútru a poučí ho o podmínkách účasti na této vyjížďce.

Správa NP a CHKO Šumava také doporučuje, aby turisté při výběru trasy pečlivě zvážili své síly a možnosti. „Trasu je možné po dohodě s průvodcem na místě přizpůsobit účastníkům. V případě jakýchkoli dotazů je dobré se obrátit na příslušná informační centra Rokyta a Stožec nebo přímo na průvodce,“ uvádí František Hálek, jeden z průvodců, kteří budou mít návštěvníky tohoto programu na starosti. Startuje se ze dvou nástupních míst – před informačními středisky Rokyta a Stožec. Vyjížďka s průvodcem stojí 100 Kč na osobu. V případě špatného počasí, jakým je například vytrvalý déšť, se program nekoná.

Jak se objednáte na výlet na skútru?

  • Vyberu si z nabízených termínů a tras na webových stránkách npsumava.cz.
  • Zaregistruji si místo na internetu.
  • V rezervovaný termín se dostavím na výchozí místo – sraz v 10.00 hod.
  • Uhradím poplatek 100,-Kč na místě průvodci.
  • Po krátkém proškolení vyrazíme s průvodcem do terénu!

Povezete se na elektrickém skútru HS-928 ELITE, který je součástí řady kompenzačních pomůcek určených pro tělesně postižené osoby, osoby se sníženou schopností mobility, postižením dolních končetin nebo s různým stupněm ochrnutí.

Kontakty: Průvodce Rokyta: František Hálek 721 385 446, prodoma@centrum.cz Průvodce Stožec: Martin Friček 775 645 581, martin.fricek@tiscali.cz Koordinátor projektu: Lenka Dvořáková, 731 530 442, lenka.dvorakova@npsumava.cz

Michal Šimůnek

Označeno v Tipy pro volný čas