Setkání členů Společnosti C-M-T – Velké Losiny 2007

Opět po čase měli možnost členové Společnosti C-M-T prožít společný odpočinkový týden na rekondičním pobytu ve Velkých Losinách v období od 17. 6. do 23. 6. 2007. Díky sponzorskému daru od Pražské energetiky, a.s. nám byla umožněna příznivější cena za tento pobyt, a tak si mohlo 19 členů + 3 děti užívat bezstarostný týden spojený s koupáním v teplém bazénu, cvičením, masírováním, procházkami po okolí, výlety po Jeseníkách apod. Dopolední čas jsme trávili na procedurách, odpoledne jsme si užívali poznáváním okolí. Počasí nám dopřálo plně si vychutnat prosluněné dny. Ubytování a stravu nám jako každoročně zajišťovali zaměstnanci hotelu Praděd.

Společnými silami jsme zvládli i namáhavější výlety, kam by se těžce postižené osoby jen stěží dostávali. Absolvovali jsme výlet do Šumperka, kde jsme se stali neočekávaně účastníky mažoretkového průvodu, viděli jsme krásná děvčata, jejích ladné pohyby a společně jsme se s nimi i vyfotografovali.

Další výlet jsme podnikli na poutní místo v Králíkách, kde jsme absolvovali prohlídku zdejšího kláštera. Odměnou nám byl nádherný výhled do širokého okolí.

Při zpáteční cestě jsme navštívili horskou Severomoravskou chatu, kam jsme byli pozváni od bývalých zaměstnanců hotelu Praděd, kteří ji v současné době provozují. Opět jsme se ocitli v krásné přírodě, i když zde terén pro naše pohybové problémy nebyl zrovna nejschůdnější.

Další den někteří členové absolvovali exkurzi Pivovaru Holba, která byla spojena s hudbou a ochutnávkou zdejšího piva. Jiní navštívili zdejší zámek. Jelikož se na zámku konala akce pro uzavřenou společnost, využili jsme zde alespoň možnost svezení na bryčce tažené koňmi.

Na kafíčko jsme si zajeli také do Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku, které jsou využívány pro příznivé klimatické podmínky a léčebnou sílu zdejších pramenů, objevenou legendárním „vodním doktorem“ Vincenzem Priessnitzem.

Při zpáteční cestě jsme se stačili zastavit v penzionu Rejvíz, který je známý vyřezávanými židlemi s postavami rejvízských usedlíků a jiných slavných osob.

Posledním výletem byla přírodní rezervace Praděd. I zde byla absolvována cesta i s vozíčkem až na samý vrchol hory a pohled z rozhledny vysílače byl neuvěřitelným zážitkem. Všichni, kdo jsme se tohoto pobytu zúčastnili, jsme prožili nezapomenutelný týden aktivního odpočinku a již se těšíme na příští rok.

Bohuslava Sokolová

1330891378

Označeno v Setkání a semináře