Elektronické zabezpečení vozíku

První přenosný elektronický zámek na světě PeaLock vznikl v České republice a může ochránit i váš elektrický či mechanický vozík nebo přídavný pohon. Vlastně cokoliv, co je pro vás cenné. Dostupnost v únoru 2021.

 

Každý z nás se občas dostane do situace, kdy svůj vozík nemá tak úplně pod dohledem. Někdy jsme nuceni parkovat na chodbě, protože náš byt není zrovna obrem. V takovém případě je nezbytností zabezpečení proti krádeži. Pouhé pojištění proti odcizení v tomto případě nestačí. K plnění dojde pouze v případě, kdy je překonána nějaká překážka přímo související s odcizenou věcí.

 

Zabezpečení vozíku je možné rozdělit do dvou základních typů: mechanické a elektronické. Nás zajímá elektronický zámek PeaLocku. „Zámek je možné použít nejen na lyže a snowboardy, ale i na kola a elektrokola, elektrokoloběžky, kočárky nebo třeba invalidní vozíky. Máme i zákazníky, kteří ho chtějí jako zabezpečení přilby od motorky nebo motorového člunu. Dá se použít v podstatě na cokoliv, co pro vás má hodnotu,“ uvádí Vala, autor projektu.

 

„Produkt tvoří malá lehká krabička z odolných materiálů, vybavená pohybovým senzorem. Ve chvíli, kdy s připoutanou věcí někdo pohne, spustí se akustický alarm a zařízení zároveň přes Bluetooth odešle notifikaci na telefon majitele. Pokud je ve větší vzdálenosti, přepne se automaticky na GSM režim a majiteli volá. V mobilní aplikaci se dá nastavit i časová prodleva alarmu. Pokud tedy někdo jen posune lyže ve stojanu, nemusí se alarm hned spustit.“

 

Nápad získal prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Award, kterému se přezdívá designérský Oscar. Uspěl v kategorii Design Concept. Porotci přitom hodnotí jak estetickou kvalitu, tak funkčnost a inovace.

 

Jak to odemknu?

Kartou, která je součástí balení. Jednoduše ji přiložíte na náramek. Druhou možností je váš mobilní telefon. Stačí jej pouze dovybavit jednoduchou aplikací a přiložit k náramku.

 

Předobjednávku je možné učinit na webu www.pealock.com, kde je e-schop s předpokládaným datem doručení v únoru. V obchodní síti bude produkt na jaře. Problém s výrobou by v souvislosti s nynější situací nastat neměl. Většina komponentů bude vznikat u nás doma.

 

Označeno v Pomůcky